Nemáááááááám

1. letošní soutěž Ligy okresu Chrudim

V sobotu 5.5.2012 proběhlo v Třemošnici 1. kolo 17. ročníku Ligy okresu Chrudim v požárním útoku. Náš sbor zde reprezentovalo jedno družstvo mužů a jedno družstvo žen. Jelikož letošní ročník Ligy doznal velkých změn, byli jsme všichni zvědaví, jak bude první „ligovka“ probíhat. Ještě před slavnostním nástupem provedla Rada Ligy kontrolu rozměrů dráhy a seznámení rozhodčích s některými odlišnostmi v pravidlech, se kterými potom rozhodčí v průběhu nástupu seznámili i přihlášená družstva. Přihlášených bylo celkem 24 družstev mužů a 11 družstev žen. První družstva zahájila svoji přípravu ihned po ukončení slavnostního nástupu. Jelikož byly připraveny celkem dvě dráhy, kategorie mužů i žen probíhaly souběžně. Jako první v kategorii mužů předvedli svůj útok domácí borci. Dosažený čas 28,89s možná nebyl úplně podle představy týmu, nicméně čas 24,93s na levém terči naznačuje, že kluci určitě ještě promluví do celkového pořadí Ligy. Následující tým Slatiňan časem 25,00s odstartoval sérii rychlých časů jakou by na první soutěži ročníku čekal málokdo. Pro názornost Hlinsko 24,33s, Hoješín 25,85s, Horka 24,28s, Rosice 25,98s. Bylo jasné, že i hranice 24s možná bude pokořena. A byla! První „třiadvacítky“ jsme se dočkali, a to nás těší, v podání týmu Lukavice. Vypadalo to že 23,90 bude stačit na první místo, ale tým Zbožnov 2 z poslední startovní pozice náš čas ještě o půl vteřiny překonal a časem 23,37s si zajistil prvenství v této soutěži. V kategorii žen tentokrát byla největší tlačenice kolem 28. vteřiny. Ženy z SDH Výsonín, které startovaly jako první, dosáhly času 28,60s. Vedení se následně se startovním číslem 6 ujala děvčata z Malinného s časem 28,24s. Hned následující tým se dokázal vklínit mezi tato dvě družstva. Útokem za 28,31s si děvčata z Hlinska pojistila druhou příčku. Našim děvčatům tentokrát štěstí nepřálo a s časem 33,62s obsadila devátou příčku. Celkové pořadí tedy: muži - 1. Zbožnov 2, 2. Lukavice, 3. Horka ženy – 1. Malinné, 2. Hlinsko, 3. Výsonín První letošní ligovku tedy máme za sebou. Počasí přálo, občerstvení bylo dostatek, výkony byly nadprůměrné. Úvodní soutěž letošního ročníku Ligy zvládli Třemošničtí na jedničku. Další kolo Ligy proběhne 2.6.2012 na Seči. Výsledkové listiny jsou v příloze pod článkem. Celkovou tabulku s průběžným pořadím Ligy a spoustu dalších informací naleznete na www.chrudimskaliga.wz.cz Bleha Milan